Ročníkové práce

Naším hlavním cílem je připravit budoucí studenty středních škol a učňovských oborů na budoucí studium na navazujících školách. Při studiu je nutné klást důraz na sběr, třídění a prezentování získaných informací. Aby si mohli naši žáci vyzkoušet práci s informacemi, v 9. ročníku každý žák zpracovává závěrečnou Ročníkovou práci na jemu blízké téma.

V rámci tohoto projektu dbáme na to, aby žáci dokázali kriticky vyhodnocovat získané informace z různých zdrojů, aby získané poznatky dokázali uceleně sepsat při dodržení závazných typografických pravidel pro tvorbu takových textů a aby nakonec dokázali svoji práci obhájit za využití digitálních technologií. Jsme přesvědčeni, že získané zkušenosti při tvorbě a následné prezentaci práce zúročí budoucí studenti při svém působení na středních školách a odborných učilištích.