Charakteristika školy

Jsme malá základní škola v malebném horském městečku Rokytnice nad Jizerou. V klidném prostředí podhorského městečka poskytujeme základní vzdělání žákům v 1. – 9. ročníku, součástí naší školy je školní družina a školní kuchyň a jídelna.

Ve škole také poskytuje vzdělávání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami speciální třída, vzdělává žáky 1.-9. ročníku.

Pod naši "značku" patří také rokytnické středisko volného času, které nabízí pestré zájmové vzdělávání v různých oblastech mimoškolního vzdělávání.

Základní školu na rokytnickém náměstí tvoří dvě budovy – původní stavba je z poloviny 19. století, nová budova pak z roku 1990. V budovách školy jsou umístěny kmenové třídy prvního a druhého stupně, třída speciální a praktická, školní družina, školní kuchyň a jídelna.

V rozlehlých školních budovách máme dále k dispozici odborné učebny pro fyziku a chemii, hudební výchovu, přírodopis, zeměpis, dějepis, učebnu ICT, dílny na praktické vyučování, tělocvičnu a školní kuchyňku na výuku vaření.

U školy se nachází hřiště, které však vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci. Zřizovatel – Město Rokytnice nad Jizerou – hledá dlouhodobě cesty, jak tuto problematickou rekonstrukci provést. Kromě tohoto hřiště naše škola využívá sportoviště TJ Spartak. Ve venkovním areálu máme na zahradě zřízenou venkovní učebnu.

Náš cíl

Našim cílem je vytvořit klidné a bezpečné prostředí, v němž se žáci mohou vzdělávat, objevovat svět a rozvíjet své silné stránky. Klademe důraz na samostatnost žáků, učíme žáky kriticky myslet a vedeme je k odpovědnosti za sebe i své okolí. Dbáme na budování kvalitních vztahů jak mezi žáky navzájem, tak mezi žáky a učiteli.