Informace ke stravování

1. skupina 6 - 10 let 32,- Kč
2. skupina 11 - 14 let 34,- Kč
3. skupina 15 a více let 35,- Kč

Dotovaný oběd se poskytuje po dobu pobytu žáka ve škole, tzn. v době jeho přítomnosti ve škole nebo ve školní družině.

Přihláška ke stravování

Na přihlášce je třeba vyplnit všechny údaje, každý další rok pak zaznamenat pouze změny, každý strávník má zřízeno osobní konto, kde jsou zaznamenány jednotlivé pohyby (nabití konta, konzumace, vybití konta).

Platba stravného ve školní jídelně

• Trvalým příkazem v bance (srpen – květen).
  • Ve výjimečných případech hotově v kanceláři ŠJ.
  • Zálohově – jednorázové zaplacení vyšší částky, z které se postupně, podle odběru obědů odčerpává.
  • Platbu převodem na účet nebo trvalým příkazem je nutno provést nejpozději do 25. dne stávajícího měsíce na následující měsíc, platbu v hotovosti minimálně 1 den před objednaným obědem.
  • ÚČET ŠKOLNÍ JÍDELNY: 244277962/0300
  • VARIABILNÍ SYMBOL = evidenční číslo strávníka ve ŠJ (bude Vám sděleno v kanceláři ŠJ). Upozornění: v případě, že uvedete chybný variabilní symbol, Vaše platba nebude identifikována a nebude zařazena na konto strávníka, může se i stát, že bude přiřazena strávníkovi s evidenčním číslem, které uvedete.
  • VÝŠE ZÁLOHY: 650,- Kč měsíčně (mladší děti: 600 Kč)

Odhlášky obědů

Nejpozději den předem do 14 hodin. V případě náhlé nemoci lze neodhlášený oběd za dotovanou cenu (32 až 35 Kč) vyzvednout ve školní jídelně do našich nádob.

• Telefon – záznamník: 481 523 698
  • Mobil: 725 090 724 – pište SMS
  • Internetem přes aplikaci strava.cz

Neodhlášený oběd je možné vyzvednout pouze v první den nemoci, a to od 11.00 do 11.30 hod nebo od 12.00 do 12.30 hod. V dalších dnech nemoci se lze stravovat pouze za plnou úhradu nákladů na oběd, tj. 99,- Kč. V případě zjištěné neoprávněnosti využívání školního stravování, může být finanční rozdíl doúčtován do plné ceny oběda. Zdraví žáci se stravují v jídelně, nemohou dlouhodobě odebírat stravu do jídlonosičů. Nespoléhejte, že Vaše dítě v případě jeho nepřítomnosti ve škole, odhlásí z obědů třídní učitel!

Vyúčtování

Vyúčtování za obědy se provádí k 30. 6. a přeplatky se vrací na účet během července. Přeplatky lze také ponechat na účtu žáka na další školní rok.

Na vyžádání je možné provést vyúčtování kdykoliv během roku.

Jídelní lístek je k nahlédnutí v budově školy nebo na www.zs-rokytnice.cz.
nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , mobil: 725 090 724 (docházka, stav konta, připomínky, dotazy), popř. tel. č. 739 596 643 (pouze SMS).

• Vedoucí: K. Neťuková
  • Telefon – záznamník: 481 523 698
  • Mobil: 725 090 724 (docházka, stav konta, připomínky, dotazy)

Čipy

Obědy se vydávají na školní čipy, které se kupují v kanceláři ZŠ. Pokud dítě čip (nebo kartu) zapomene, musí si v kanceláři ŠJ vyzvednout náhradní lístek na oběd. Za neustálé zapomínání hrozí třídní důtka. Ztrátu čipu (nebo karty) je nutné nahlásit v kanceláři ŠJ.

Normy

Váha syrového masa na oběd (před kuchyňskou úpravou) je stanovena podle stravovacích norem a receptur pro žáky ZŠ a podle vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování skupiny strávníků:

1. skupina 6 - 10 let 60g syrového masa
2. skupina 11 - 14 let 70g syrového masa
3. skupina 15 a více let 80g syrového masa

Maso po kuchyňské úpravě váží cca o 20g méně, než syrové maso.
Strávník si může jít přidat přílohy téměř bez omezení.