Nadační fond ŠKODA

Naše škola se od roku 2024 účastní projektu nadačního fondu Škoda Auto. Cílem projektu ŠKODA EDU je spoluvytvářet podmínky pro zvyšování kvality vzdělávání v cílových regionech prostřednictvím systematické podpory pedagogů, vedoucích pracovníků a žáků, i škol jako organizací. Program nabízí pestrou paletu programů pro vedení škol a jejich pedagogy.

Naše paní ředitelka s paní zástupkyní se v tomto roce účastní programu Leadership – vzdělávací program pro ředitele a zástupce ředitelů základních škol. Tento program zahrnuje workshopy pro podporu ředitelů škol a jejich zástupců, které jsou zaměřeny zejména na podporu klíčových dovedností vedoucích pracovníků a jejich schopnost využívat potenciál svého týmu.

Na Leadership navazuje program pro celý učitelský kolektiv. Zaměřuje se především na smysluplnost výuky a aktivizaci dětí. Podporována je především projektová a kooperativní výuka, mezipředmětová spolupráce pedagogů a rozvoj digitálních kompetencí učitelů i žáků.

Konečným výsledkem tohoto programu je formulování vize školy.