Začátek školního roku

Milé děti a milí žáci, vážení rodiče!

Dovolte mi, abych Vás na začátku školního roku pozdravila a seznámila s několika novinkami, které nás čekají.

Od září 2024 začínáme učit podle revidovaného školního vzdělávacího programu Přijďte pobejt II. (revize se týkala zejména tzv. nové informatiky). V 6. a 7. ročníku se nám podařilo jednu z „volných“ hodin přiřadit etické výchově. Myslíme si, že je důležité věnovat pozornost jak kolektivu třídy, tak jednotlivým žákům. Tato hodina bude v rozvrhu vždy první hodinu v pondělí, bude ji učit třídní učitel, aby se žáky zahájil týden a měl prostor řešit jejich všední i méně všední problémy.

V průběhu prvního školního týdne budou spuštěny naše nové webové stránky, a to na stejné adrese jako dosud (www.zs-rokytnice.cz). Na webu Vás čeká několik novinek, například přímý vstup k rozvrhům (včetně aktuálního suplování) a do kalendáře, kde vždy najdete naplánované akce.

Od letošního roku jsme zapojeni do projektu Pěšky do školy. Děti, které do školy dojíždějí na kole, jsme se navíc rozhodli podpořit zřízením kolárny - kolům jsme vyčlenili volnou garáž ve dvoře. Podmínky ukládání kol naleznete na dveřích kolárny, více informací Vám případně podá pan školník.

Věříme, že škola má podporovat čtenářství a jsme rádi, že jsme díky sponzorskému daru mohli ve spojovací chodbě vybudovat čtenářské koutky. Pokud byste nás chtěli podpořit, rádi od Vás přijmeme darem již nepotřebné knihy. Pokud byste chtěli koupit i knihy nové, rádi Vám zašleme seznam knih od současných autorů literatury pro děti, které bychom rádi v knihovničce měli.

Škola nás letos všechny uvítá opraveným hlavním vchodem. Návštěvníci se navíc mohou těšit i na rekonstruovaný vestibul, jehož součástí je i čistící zóna, nově tedy již nebude nutné si zouvat boty ani používat návleky.

Přeji si, aby pro nás všechny byl společně strávený čas ve škole časem smysluplným, a to nejen v následujícím školním roce.

Markéta Šmídová

Publikováno: 3. září 2024